ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania – szkody z życia wzięte

Wybierając ubezpieczenie mieszkania, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że poza typowymi zdarzeniami, takimi jak pożar czy kradzież, mogą przydarzyć nam się również bardzo nietypowe szkody. Przy zakupie ubezpieczenia warto zatem zwrócić uwagę na jego zakres, zawarty w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), a także jasno określić swoje oczekiwania w rozmowie z doradcą ubezpieczeniowym.

Jakość polisy ma znaczenie

Przykłady szkód z życia wziętych uświadamiają, jak bardzo ważna jest jakość zakupionej polisy. Ubezpieczenie mieszkania to nie tylko niska składka. Imiona Klientów w poniższych przypadkach oczywiście zostały zmienione. Zapraszamy do ciekawej lektury.

Zalanie restauracji

Tadeusz z żoną wyjechali w zeszłym roku na dwutygodniowe wymarzone wakacje do Tajlandii. Długo przygotowywali się do wyjazdu. Zadbali więc o każdy szczegół. Córka Tadeusza miała co jakiś czas odwiedzać ich mieszkanie i podlewać kwiaty. Pech chciał, że pewnej nocy w mieszkaniu Tadeusza pękła rura, z której zaczęła wylewać się woda. Tadeusz mieszkał na pierwszym piętrze, a pod nim mieściła się restauracja. Pracownicy restauracji we wczesnych godzinach rannych dostrzegli zalanie i po kontakcie z córką Tadeusza udało się zamknąć dopływ wody. Mimo wszystko w kuchni restauracji został zalany sprzęt i zapasy, a właściciel restauracji musiał zamknąć ją na 2 dni, aby przywrócić lokal do prawidłowego funkcjonowania. Koszty związane z osuszeniem sprzętu, zakupem zapasów oraz dwa dni postoju firmy były ogromnie.

Graffiti

Pan Paweł, właściciel domu w małej miejscowości wyjeżdżał rano do pracy. Zdziwił się ogromnie, kiedy zobaczył na elewacji swojego domu „wulgarne słowo” w formie graffiti. Zaniepokojony zdarzeniem zgłosił sprawę na policję. Tym razem funkcjonariuszom udało się odnaleźć sprawcę niechcianego malowidła. Ten z kolei przyznał się do popełnionego czynu. Panu Pawłowi zależało na jak najszybszym usunięciu rysunku, co wiązało się z wynajęciem firmy budowlanej. 

Kamień w szybę

Adam podczas sobotniego poranka jak co tydzień zabrał się za koszenie trawy. Był też w trakcie remontu domu, w którym właśnie wymienił nowe okna. Podwórko Adama było zadbane, a koszenie trawy to dla niego czysta przyjemność. Wydarzył się jednak wypadek, którego Adam nie był w stanie przewidzieć. Z kosiarki wypadł kamień, który niefortunnie uderzył w sam środek nowo zakupionego okna. To oznaczało tylko jedno: wymiana okna, które kosztowało 800 złotych.

Złamane wiosło

W gorący, letni dzień Piotr z rodziną wybrał się nad jezioro. Cała rodzina odpoczywała na wodą, ciesząc się z kolejnego dnia udanego urlopu. Na plaży spotykali znajomych, którzy podobnie jak Piotr chcieli zrelaksować się w upalnym dniu. Znajomi pochwalili się nową deską do pływania SUP, która pozwalała ćwiczyć równowagę i stabilność. Cały zestaw to koszt około 2000 złotych. Piotr zachwycony nową odmianą surfingu pożyczył deskę wraz z wiosłem i próbował swoich sił na wodzie. Utrzymanie równowagi okazywało się jednak nie lada wyzwaniem, ale Piotr dzielnie próbował swoich sił, podtrzymując się wiosłem. Po kilku próbach utrzymania równowagi upadł i złamał wiosło znajomych. Cała sytuacja na wodzie wygląda dość zabawnie, jednak Piotrowi nie było do śmiechu, ponieważ koszt wiosła to około 400 złotych.

ubezpieczenie mieszkania

Stłuczona szyba

Okres wiosenno-letni to czas, kiedy większość z nas dba o wietrzenie domu. Również Magda często otwiera okna. W pomieszczeniach domu Magdy drzwi wewnętrzne w pokojach posiadają elementy szklane. Podczas jednej z wizyt sąsiadów Magda nie zdążyła zamknąć okien, a wyniku wytworzonego przeciągu drzwi w pokoju uderzyły z hukiem, a elementy szklane pękły. Koszt wymiary drzwi to 950 złotych.

zbita szyba odszkodowanie

Polisa – gwarancja spokoju

Wszystkie opisane wyżej osoby dzięki temu, że posiadały dobrze skonstruowane ubezpieczenie mieszkania, otrzymały należne odszkodowania. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na warunki swojego ubezpieczenia, warto to zrobić. Przeanalizuj jego zakres ze swoim doradcą, który odpowie na wszystkie pytania, zbada o Twoje potrzeby i przygotuje rozwiązanie spełniające wszelkie oczekiwania.