wariant serwisowy

Wariant serwisowy

Nowe możliwości

Na rynku dostępnych jest wiele ofert ubezpieczenia nieruchomości. Różnią się one pod względem zakresu. Zakres zależy natomiast od tego, jaki wybierzemy wariant ubezpieczenia oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Poszukując ubezpieczenia domu lub lokalu mieszkalnego, warto każdego roku zapoznać się z nowymi rozwiązaniami. Rynek ubezpieczeń nieruchomości jest bowiem jest elastyczny i zaskakuje zmianami wprowadzonymi do poszczególnych propozycji .

W tym roku jedno z Towarzystw wprowadziło do swojej oferty rozwiązanie, które zdecydowanie wyróżnia je od konkurencji. Przeczytajcie o tak zwanym wariancie serwisowym.

Naprawa szkody

Szkody „zalaniowe” mogą powstać z różnych przyczyn. Poprzez zalanie ulewny deszcz, pęknięty wężyk u sąsiada z góry, bądź pęknięcie rury w ścianie. W przypadku takiej szkody Towarzystwo wypłaca odszkodowanie na jej naprawę. Właściciel nieruchomości natomiast musi we własnym zakresie zorganizować ekipę remontową, która naprawi szkodę.

Zdarza się, że znalezienie firmy remontowej, która zajmie się wymianą płytek czy też odmalowaniem ściany w rozsądnej cenie, zajmuje sporo czasu. Może się zatem okazać, że usługa będzie wykonana w odległym czasie. Jak temu zaradzić? Można skorzystać z nowego rozwiązania ubezpieczeniowego, uwzględniającego nie tylko pieniądze na pokrycie szkody ale także serwis naprawczy.

Wystarczy uwzględnić w ubezpieczeniu mieszkania dodatkową klauzulę ubezpieczenia mienia w wariant serwisowy w przypadku szkód zalaniowych. Jest to opcja zapewniająca oszczędność czasu i kompleksową likwidacje szkody.

Jak działa wariant serwisowy?

Wykupując ubezpieczenie nieruchomości z rozszerzeniem o klauzule serwisową (wariant serwisowy) w przypadku szkody zalaniowej będziemy mogli zadecydować czy chcemy, aby Towarzystwo :

  • tradycyjnie wypłaciło nam gotówkę na naprawę szkody lub
  • uruchomiło bezgotówkową likwidację szkody.

Decydując się na bezgotówkową likwidację, Towarzystwo ubezpieczeniowe zorganizuje i opłaci ekipę remontową, jak również materiały użyte podczas remontu. Korzystając z tego rozwiązania unikniemy trudności związanych z poszukiwaniem ekipy remontowej, zaoszczędzimy również wiele czasu, jaki musielibyśmy poświęcić na zakup potrzebnych materiałów.

Jakie prace remontowe zostaną m.in. wykonane w ramach wariantu serwisowego?

  • Naprawa ścian, sufitu, zabudowy z karton-gipsu.
  • Naprawa podłóg.
  • Prace stolarskie (za wyjątkiem naprawy mebli).
  • Naprawa instalacji wodnej, kanalizacyjnej.
  • Naprawa instalacji elektrycznej wraz z osprzętem.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat nowych rozwiązań dostępnych na rynku ubezpieczeń, zapraszamy do kontaktu.